Zor İnsan..

Zor insanları çok severim
Anlayabilmek için emek ve yürek lazımdır çünkü.
Zor derken;
Dobra, atarlı, gerektiğinin dışında davranmayan. Yerli yersiz gülüp, herkesle sohbet etmeyen, konuşmayan yani. Öyle hemen samimiyet kurmayanlar. Konuşmaktan çekinceğiniz insanların daha içten olduğunu düşünürüm.
Daha samimidirler aslında. Kalpleri ve yürekleri ortadadır her daim. Kızdımı anında lafını tam suratınızın ortasından çakar. Severse sizi her daim yanınızda olur, destek olur. Ama birde hoşlanmazsa sizden asla merhabadan fazla iletişim kurmaz sizinle.
Bende biraz zor bir insan sayılırım ondan olmalı diye düşünüyorum. Fazla samimiyeti, samimiyetsizliği, çok aşırı gülmeyi, içimden gelmiyorsa konuşmayı bile sevmem. Kalbimde olan dilimdedir. Öyle kalbimle, dilim birdir deyip, durup durup yüzüne gülemem içimden gelmiyorsa, sen beni sev diye.
Öyle kavga edeyim, küseyim, yıpratıp yıpranayım tarzı şeyler benlik değil.
Ben izin vermeden benimle kavga bile edemezsin net !
Kavga için iki kişinin aynı anda bağırması lazım. Ben seni duymak istemezsem, nasıl cevap veririm ? Duymam, görmem, ilgilenmem. Varlığından şüphe edersin.
Arıza olanları tamirciye emanet edip, sağlamlarla yola devam etmeli.
Kimse için bağırınıp, çağıramam sonra sesim çok kısılıyor benim.
Sakin sakin yürür giderim, ardımada bakmam, olur biter.
Evet tam psikopatım kabul.
Hiç bir şey yokmuş gibi yine selam veririm, gerçektende hiç bir şey yoktur da artık içimde. Nefret, kin bile bir duygudur çünkü, çocuk gibi küsmeyi de sevmem. Bir fincan kahvenin, bir bardak çayın hatırıdır o selam da alsada almasada fark etmez o andan sonra.
Beni sinirden zıp zıp zıplatmak isteyene, sinirden takla attırırım, sakinliğimle.
Hiç kimseye sataşmam, karışmam, yanımdaki yanımdadır. Yanımda olmayan kendi yolundadır. Kaç yaşında insanlarız oyunmu oynayacağız, halay mı çekeceğiz ki yanımızda, yöremizde sayısız insan toplayalım şartmı ?
Hiç bir duygumu ve duygusuzluğumu sırtıma yük etmem.
Sizde bırakın içinizdeki negatif hissiyatlarınızı, niye sana sıkıntı veren olayları ve insanları düşünüp düşünüp sıkıntıya gireceksiniz ki. Ömürlükleriniz yanınızda olsun, vicdanlarınız ve yüreğiniz temiz, paksa önünüze bakarak yürüyün, asla ardınıza bakmayın.
Kimsenin sinirlerinizi bozup, kısa devre yaptırmasına izin vermeyin. Mesafenizi hep sabit tutun mesafe iyidir, ne sınırı geçen olur, ne haddini aşan.
Delirmeyin durduk yere, tabiri caizse delirtin gitsin !
Kimse ama hiç kimse, aileniz ve candanlarınızdan başka hiç kimse yük etmeye değmez omuzlarınıza ve sizden daha değerli de değildir.
( candanlar benim dilimde kardeş ve dostlardır )
Hadi, aklımızı, fikrimizi ve zihnimizi temizleyip huzurlu yaşayalım . Kimle, kimlerle mutlu oluyorsak orda olalım. Gerisi yaşamın teferruatıdır çokta takılmayalım. Gül ve diken misali !
Sevgilerle …