Cilt güzelligi ve cilt bakımı

Merhaba degerli okuyucularımız; Bugün sizlere arkadaşlar arasında çok zaman sohbet konumuz olan güzellik, saglık ve cilt bakımları hakkında yazmak istedim. Bütün kadınlar güzeldir fakat bakımsız kadınlar vardır. Bakım yapmak için özellikle öyle pahalı kremlere makyaj malzemelerine veya  estetisyenlere de gitmeden nasıl güzel olunabilecegini anlatmak istedim. Ve sizler için cilt bakımını araştırıp basit bir kaç örneklerle anlatmak sizleri aydınlatmak istedim.

Mükemmel bir cilt için bir çok kozmetik ürünü ve cilt bakım ürünleri kullanılır. Cildimizde ki sorunlari tedavi etmeye ve kapatmaya çalışırız.

Güzel bir cilde sahip oldugumuzda hiç bir makyaj malzemesine ihtiyacımız kalmayacagı gibi cildimize her dokundugumuz da bizi ekstra güzel hissettirir. Saglımızın en belirgin özelligi olan cildimizi içten beslemeli ve bakımını düzenli şekilde yapmalıyız. Cilt saglıgı için en önemli şey su içmekten geçiyor.

Düzenli su tüketmek sadece cildimiz için degil vucudumuz için de büyük önem taşıyor. Diyet sırasında su içmek toksinlerin ve vucutta biriken ödemin atılmasın da su büyük önem taşır. Cildimizin iyi görünmesi için sabah ve akşam mutlaka su ile temas etmelidir. Ve ayrıca normal bir insanın günlük su tüketimi 2 litre olmalıdır. Yaz ayların da ise su tüketimin artırılması gerekir. Yaş ilede birlikte cilt elastikiyetini  ve nemini kaybeder, kurur. Elastikiyetini ve nemini kaybeden cildin nemini geri kazanmasi su ile geri gelmez. Bu nedenle her cilde göre cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır.Taze ve saglıklı bir cilt için bol bol meyve ve sebze  yenmelidir. Işıltılı, parlak bir cilt hepimizin hayalidir.  Bol bol taze meyve ve sebzeleri posalari ile birlikte tüketmek gereklidir. Maden suyu cildimiz için en degerli içeçeklerdendir. Düzenli olarak içilen maden suyu cilt güzellgimize büyük katkıda bulunur. Ayrıca maden suyunu sprey şişesine koyup yüzümüze sıktıgımızda mineralleri sadece içten  degil dıştan da almamızı saglar. Düzenli kullanılması halinde maden suyunun cilt yüzeyinde ki bozuklukların düzeldigini göreceksınız.

Evet sevgili bayanlar sizlere kendimce kücük kücük tüyolar vermeye çalıştım ve eminimki sizler için verdigim bu önerileri deneyeceksınız. Bir sonraki yazı mda bu konun devamı olarak sizlere kücük güzellik sırlarını araştıracagım  görüşmek dilegimle bizimle kalın:)